Stadion Zabrze, budowa czwartej trybuny

Ostatnio stadiony piłkarskie zyskują na popularności i coraz więcej klubów decyduje się na rozbudowę swoich obiektów. Stadiony to miejsca, gdzie kibice gromadzą się by kibicować swoim ulubionym drużynom, a dobre warunki to podstawa dobrego widowiska. Jednym z klubów, który postanowił rozbudować swoją arenę jest Górnik Zabrze, który właśnie przystąpił do budowy czwartej trybuny stadionu. W tym artykule opiszemy więcej szczegółów na temat tej inwestycji.

Historia stadionu Górnika Zabrze

Stadion Górnika Zabrze powstał w 1934 roku, a jego pojemność wynosiła wtedy 18 000 miejsc. W 1956 roku rozpoczęto prace nad rozbudową obiektu, a w 1959 roku został on oddany do użytku z pojemnością 45 000 miejsc. W latach 80-tych stadion przeszedł modernizację, która podniosła jego standardy. W latach 2008-2011 stadion przeszedł kolejną modernizację, którą zakończono rozbudową trybuny wschodniej i zachodniej. W wyniku modernizacji pojemność stadionu została zmniejszona do 24 563 miejsc.

Czwarta trybuna stadionu

Obecnie trwa budowa czwartej trybuny stadionu Górnika Zabrze, która ma pojemność 9 059 miejsc. Trybuna ta będzie zlokalizowana w północnej części stadionu, co spowoduje, że stadion będzie miał kształt litery „U”. Czwarta trybuna będzie miała długość 162 metrów i wysokość 19 metrów. W jej skład wejdą miejsca siedzące, loże i miejsca dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo na trybunie znajdą się nowoczesne zaplecze gastronomiczne i sanitarno-higieniczne.

Celem rozbudowy stadionu jest podniesienie standardów stadionowych i zwiększenie komfortu kibiców. Budowa czwartej trybuny pozwoli na zwiększenie pojemności stadionu do 33 622 miejsc, co spowoduje, że będzie to jeden z największych stadionów piłkarskich w Polsce.

Planowane zakończenie inwestycji

Prace nad rozbudową stadionu Górnika Zabrze trwają od marca 2023 roku. Pierwszym etapem budowy jest wykonanie prac ziemnych oraz budowa konstrukcji stalowych. Po zakończeniu tych prac rozpocznie się montaż elementów dachowych i elewacyjnych. Prace nad budową czwartej trybuny powinny zakończyć się wiosną 2025 roku.

Stadion w Zabrzu

Stadion Zabrze

Leave a reply