Wirtualny Spacer 360 Stopni w wizytówce Google Maps

Zastanawiasz się, czy warto go wykonać? Sprawdź czym jest, jakie korzyści daje i jak się go tworzy!

Wirtualny spacer 360 to jeden z najatrakcyjniejszych elementów wizytówki na Google Maps. Obecnie wiele firm nie dodaje go lub bazuje jedynie na tradycyjnych zdjęciach. Wirtualny spacer daje jednak wiele możliwości i plusów oraz znacząco podnosi prestiż naszej wizytówki na mapach Google. Duża część firm nie dodaje go ze względu na obawy dotyczące np. kosztów czy całego proces tworzenia. W rzeczywistości nie jest on aż tak skomplikowany, a ceny są możliwe do zaakceptowania. Poniżej prezentujemy wszystkie informacje o wirtualnym spacerze na Google Maps oraz cennik zdjęc 360.

Czym jest wirtualny spacer 360 stopni na wizytówce Google Maps?

Wirtualny spacer 360 stopni to dokładnie taki sam spacer jak ten, który pozwala zwiedzać nam ulice miast w Google Maps — Google Street View. W tej opcji spacer będzie jak przedstawiał wnętrze naszej firmy lub dowolne miejsce, które będziemy chcieli zwirtualizować. Spacer taki wgrywany jest na wizytówki Google Moja Firma i umożliwia poruszanie się po wirtualnym wnętrzu naszej firmy. Zwirtualizować możemy praktycznie każde wnętrze znajdujące się w budynku lub poza nim. Najczęściej służy jednak jako przestawienie wnętrza naszej marki. Sam wirtualny spacer jest wgrywany do wizytówki za darmo. Nie musimy ponosić też kosztów jego utrzymania, hostingu itp. Raz umieszczony nie wymaga też naszej ingerencji w późniejszym czasie. Oprócz znajdowania się w wizytówce możemy go również udostępniać na naszej stronie internetowej. Jedyny koszt, który będziemy musli ponieść, dotyczy samego wykonania wirtualnego spaceru. Jest on różny, w zależności od konkretnej oferty i oscyluje w przedzie ok. kilkuset złotych za zwirtualizowanie 100 m2.

Jakie korzyści daje, dlaczego warto go stosować?

Stworzenie i wgranie na wizytówki Gogole wirtualnego spaceru naszej firmy daje wiele korzyści. Pierwszą z nich jest korzyść wizerunkowa. Wizytówki, które posiadają wirtualne spacery, budzą dużo większe zaufanie oraz pozytywne oceny potencjalnych klientów. Zadbana wizytówka jest zatem sposobem na kreowanie profesjonalnego wizerunku marki, a dodanie wirtualnego spaceru jest na to najlepszym pomysłem. Drugą korzyścią jest już ta związana ściśle ze sprzedażą. Klienci, którzy mają do wyboru kilka marek, wybierać będą te, które dają im możliwość wcześniejszego poznania np. hotelu lub wnętrza, w którym będą przybywali. Jeśli firma zajmuje się sprzedażą usług lub produktów, również może pokazać proces ich tworzenia w firmie, a klienci docenią możliwość wcześniejszego poznania marki, z której chcą skorzystać. Dużo większa świadomość będzie wpływała na większe zaufanie i ograniczone ryzyko zakupowe. Dzięki temu możemy liczyć również na konkretne profity.

Trzecim plusem dodawania wirtualnego spaceru jest wyższe pozycjonowanie naszej wizytówki przez Google. Wizytówki na Google Maps również są proponowane przez Google w formie listy i najpierw na mapie pojawiają się te pinezki, które zdaniem Google są wartościowe. Google posiada szereg elementów, które wpływają na ocenę i promowanie wizytówki, a wirtualny spacer zajmuje na niej wysokie miejsce. Dzieje się tak ze względu na faworyzowanie wartościowego contentu przez Google. Jeśli nasza wizytówka będzie odpowiednio zoptymalizowana np. będzie posiadała właśnie wirtualny spacer, może zostać też wyświetlona w standardowej wyszukiwarce Google po prawej stronie wyników jako propozycja firmy.

Jak wykonuje się taki wirtualny spacer?

Z racji tego, iż wirtualny spacer jest rozwiązaniem zaawansowanym technologicznie, budzi przeważnie obawy i wątpliwości. Ogólnie wymaga on pewnych umiejętności, ale tylko od fotografa. Klienci, którzy chcą zamówić taki spacer, muszą jedynie skontaktować się z odpowiednią osobą, co jest pierwszym krokiem do jego publikacji. Po zleceniu usługi, fotograf zjawia się osobiście w firmie, hotelu lub innym miejscu, które ma być zwirtualizowane, oraz rozpoczyna prace. Warunki ustalane są wcześniej np. na podstawie informacji o powierzchni itp. lub w trakcie pierwszej wizyty — w zależności od konkretnego fotografa. Sam proces tworzenia wirtualnego spaceru jest prosty i dość monotonny.

Fotograf wykonuje co kilka metrów wiele zdjęć pod różnymi kątami, tak aby przedstawiały one widok 360 stopni z danego punktu. Czas tworzenia takiego spaceru zależy zatem od powierzchni, która jest wirtualizowana i może wynosić od kilkudziesięciu minut do nawet kilku godzin. Następnie po wykonaniu takich zdjęć, fotograf przez kolejnych kilka dni, łączy je u siebie w całe wirtualne wnętrze. Po kilku dniach przekazuje nam gotowy plik lub jeśli tego sobie życzymy, wgrywa nam taki spacer na wizytówkę. Sam cennik zdjęć 360 stopni prezentujemy poniżej, jeśli jesteś zainteresowany wykonaniem nietypowego wirtualnego spaceru, to skontaktuj się z nami.

Fotograf rekomendowany przez Google

Google, chcąc wspomagać cały proces, jak najbardziej tylko się da, oferuje również listę fotografów rekomendowanych do wykonania takiego spaceru. Są to fotografowie, którzy już wcześniej musieli wykonać pewną ilość zdjęć sferycznych oraz wirtualnych spacerów i spełnić wymogi stawiane przez Google. Nie są oni jednak pracownikami Google, a osobami tylko polecanymi.

Na stronie wizytówki i wirtualnego spaceru w pomocy Google znajduje się lista, gdzie możemy w danym miejscu uzyskać spis wszystkich rekomendowanych fotografów wraz z telefonami do nich. Jest to najlepszy sposób na wybranie osoby, która wykona dla nas taki spacer, gdyż są to osoby sprawdzone, posiadające odpowiednie umiejętności i które pomogą nam również zoptymalizować samą wizytówkę pod tym kątem.

Kiedy szczególnie warto wykonać wirtualny spacer?

Wirtualny spacer warto wykonać szczególnie w kilku przypadkach. Z pewnością jest to sytuacja, w której liczymy na pozyskiwanie klientów z Google Maps i opieramy się wręcz na tym sposobie pozyskiwania klientów. Będzie to zatem obowiązkowy punkt optymalizacja wizytówki i wręcz konieczność. Wirtualny spacer możemy wykonać, kiedy posiadamy estetyczne wnętrze i chcemy się nim pochwalić. Będzie to też dobry pomysł np. po remoncie lub utworzeniu nowego biznesu.

Kolejną sytuacją kiedy szczególnie, warto wykonać wirtualny spacer, jest posiadanie brandu, który opiera się na profesjonalizmie. Gdy zależy nam na takim wizerunku, a nie np. tylko samej sprzedaży, wirtualny spacer, będzie idealnym sposobem na to, aby przekonać do siebie klientów. Poniżej znajdziesz cennik zdjęć 360. Jeżeli istnieje taka potrzeba, możemy wykonać dla Ciebie film w 360 stopniach.

Co zyskujesz wykonując zdjęcia 360° w rozdzielczości 4K?

 

Cennik zdjęć 360

– Lepsze wyniki wyszukiwania w wyszukiwarce Google, pozycjonujemy naszą stronę

– Podniesienie atrakcyjności Twojej wizytówki dzięki automatycznemu wyświetlaniu się zdjęcia 360° na wizytówce w Maps Google

– Połączenie zdjęć panoramicznych 360° bezpośrednio z programem Google Street View umożliwiające „wejście do firmy z ulicy”

– Darmowy koszt utrzymania wirtualnego spaceru na serwerach Google

– Rozdzielczość 4K pozwalająca na odzwierciedlenie każdego pożądanego przez Ciebie szczegółu

Cennik zdjęć 360

Certyfikat który otrzymaliśmy od Google potwierdza wykonanie usługi na najwyższym poziomie z dbałością o każdy szczegół.

Cennik zdjęć 360°:

 • Zdjęcia 360 stopni

 • Ilość zdjęć 360°Ilość zdjęć 360°
 • Dodanie do Maps GoogleDodanie do Maps Google
 • Każde następne zdjęcieKażde następne zdjęcie
 • Łączenie zdjęć (wirtualny spacer)Łączenie zdjęć (wirtualny spacer)
 • Zdjęcie 360°

 • 80 zł

 • Ilość zdjęć 360°1 zdjęcie
 • Dodanie do Maps Google
 • Każde następne zdjęcie30 zł
 • Łączenie zdjęć (wirtualny spacer)
 • Pakiet startowy

 • 250 zł

 • Ilość zdjęć 360°5 zdjęć
 • Dodanie do Maps Google
 • Każde następne zdjęcie30 zł
 • Łączenie zdjęć (wirtualny spacer)
 • Pakiet podstawowy

 • 500 zł

 • Ilość zdjęć 360°20 zdjęć
 • Dodanie do Maps Google
 • Każde następne zdjęcie25 zł
 • Łączenie zdjęć (wirtualny spacer)

Cennik zdjęć 360 – wszystkie ceny są cenami netto.

Gotowy opublikowany wirtualny spacer czy też zdjęcia 360°  klient otrzymuje w ciągu 7 dni.

Jest to koszt całkowity i obejmuje również naniesienie zdjęć na mapy Google Street View. Nie ma tutaj żadnych ukrytych kosztów. Cennik obowiązuje do 20 km od Zabrza. W przypadku dalszej odległości, prosimy o kontakt i przygotujemy indywidualną wycenę.

Potrzebujesz zdjęć z drona ? Więcej.