Udinese Calcio, Stadio Friuli z drona, Włochy

Udinese Calcio to klub piłkarski z miasta Udine, który został założony w 1896 roku. Obecnie klub występuje w Serie A i jest jednym z najstarszych klubów we Włoszech. Udinese Calcio jest klubem z tradycjami i wieloma osiągnięciami, w tym zdobyciem Pucharu Intertoto w 2000 roku oraz trzeciego miejsca w Serie A w sezonie 2011/2012.
Udinese Calcio to włoski klub piłkarski z miasta Udine, założony w 1896 roku. Klub jest jednym z najstarszych we Włoszech i obecnie występuje w Serie A, najwyższej klasie rozgrywkowej we włoskim futbolu.

Historia Udinese Calcio

Udinese Calcio zostało założone w 1896 roku przez grupę studentów z Udine. Pierwsze lata istnienia klubu były trudne, jednak w 1911 roku klub awansował do rozgrywek regionalnych. W kolejnych latach klub sukcesywnie się rozwijał, awansując do wyższych lig.

W latach 80-tych klub osiągnął swoje pierwsze większe sukcesy, zdobywając Puchar Mitropa w 1980 roku oraz Puchar Włoch w 1984 roku. W sezonie 1983/1984 klub zajął także trzecie miejsce w Serie A, co jest najlepszym wynikiem w historii klubu.
W latach 90-tych klub miał problemy finansowe, co skutkowało spadkiem do Serie B w 1995 roku. Jednak w kolejnych latach klub powrócił do Serie A i od tego czasu regularnie występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Obecnie

Obecnie Udinese Calcio jest klubem stabilnie grającym w Serie A. W ostatnich latach klub zajmował miejsca w środku tabeli, jednak w sezonie 2020/2021 zajął wysokie dziewiąte miejsce.
Klub ma duże ambicje i planuje dalszy rozwój. Władze klubu inwestują w rozwój młodych talentów oraz modernizację stadionu Friuli. W sezonie 2020/2021 Udinese Calcio zatrudniło nowego trenera, Luca Gotti, który ma pomóc klubowi w osiąganiu lepszych wyników.

Leave a reply