Pozycjonowanie Gliwice

Dawniej Gleiwitz, położone w południowo-zachodniej Polsce, w zachodniej części województwa śląskiego nad rzeką Kłodnicą. Gliwice sąsiadują z miastem Zabrze oraz powiatem gliwickim i tarnogórskim. Gliwice są prężnie rozwijającym się miastem, który swój rozwój opiera o nowe technologie z prężnym ośrodkiem akademickim i naukowym, gdzie wizytówką jest Politechnika Śląska.

Gliwice, ul. Wolności
Gliwice Rynek

Prowadzisz lokalny biznes i zastanawiasz się, w jaki sposób najefektywniej promować się na terenie Gliwic?

Chciałbyś w optymalny sposób wykorzystać budżet na reklamę, tak aby trafić do konkretnej grupy odbiorców?

Gliwice

Pozycjonowanie czy też reklama

Promocja w Internecie jest jedną z najskuteczniejszych metod promocji w produktów czy usług. Polega na ciągłych, profesjonalnych działaniach, które w efekcie prowadzą do zwiększenia widoczności strony w wyszukiwarce Google. Aby skutecznie pozycjonować należy w pierwszej kolejności zoptymalizować kod źródłowy strony czy też sklepu. Następnie czeka nas przeprowadzenie link buildingu.

Pozycjonowanie Gliwice

 

Optymalizacja

Na optymalizację składa się szereg działań, między innymi optymalizacja kodu HTML. Ustawienie odpowiednich nagłówków, użycie odpowiednich tytułów, zadbanie o właściwą strukturę znaczników H1 i H5. W celu wykonania optymalizacji trzeba zbadać, jakie są potrzeby klienta oraz jaki jest stan danej strony internetowej. Wobec tego często przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań wykonywany jest audyt SEO, pozwalający określić co tak naprawdę należy poprawić na stronie.

Pozycjonowanie Gliwice

 

Monitorowanie

W czasie pozycjonowania, stale monitorujemy proces wzrostu widoczności strony jak i trendy które zachodzą w wyszukiwarce. Monitorujemy pozycje poprzez program Stat4seo, Google Search Console, ahrefs. Pozycjonowanie to usługa właśnie dla Ciebie!

Google Search Console

 

Wartość linków

Ostatnio jeden z klientów z Gliwic zadał mi pytanie, w jaki sposób wyszukiwarki oceniają wartość linków prowadzących do naszej strony. Pomimo tego, iż istnieje wiele czynników pomiaru efektywności linków ważny jest związek tematyczny strony, z której pochodzi odnośnik oraz cała domena naszej strony.

Linki umieszczone na stronie poświęconej tej samej tematyce co nasza strona, są warte więcej niż kilkadziesiąt innych odnośników pochodzących z artykułów na temat nie związany z naszą stroną. Trafność każdego linka jest też oceniana w kontekście zapytania użytkownika Google który wpisuje hasło do wyszukiwarki pozycjonowanie Gliwice.

Pozycjonowanie Gliwice

 

Ranking

Wpływ odnośników na rankingi był wielokrotnie modyfikowany i zmieniany przez Google. W tej chwili tak popularny jeszcze kilka lat temu page ranking już nie istnieje. Link do strony powinien być tworzony w tedy kiedy strona/artykuł nas zaciekawi i jest warty polecenia.

Gliwice Rynek

 

Profile linków

Ważnym czynnikiem przy zdobywaniu odnośników jest też zdobywanie linków z różnych źródeł, tzw. dywersyfikacja linków. Jeśli linki prowadzą tylko z blogów tematycznych, taka różnorodność linków jest bardzo niska.

ahref - profil linkow
Profil linków ze strony ahrefs.com

Należy szukać źródeł pozyskania odnośników na forach, mediach ogólnokrajowych czy też lokalnych stronach partnerów handlowych.

Gliwice stare miasto
Gliwice Pozycjonowanie Lokalne
Gliwice Rynek
Gliwice Rynek
Gliwice Rynek
Gliwice Rynek Pozycjonowanie
Pozycjonowanie Gliwice

Na zdjęciach stare miasto oraz klimatyczny rynek w Gliwicach.

Leave a reply